top of page

ריצוף שיש ואבן טבעית פנים וחוץ 

ריצוף שיש ואבן טבעית - ריצוף פנים באבן טבעית ושיש

 

חיפוי אבן או ריצוף אבן טבעית מאופיין במראה כפרי או מראה מודרני, ככל שהבחירה היא באבן לריצוף טרומל (מכובס) מראה הריצוף הוא יותר בקו כפרי. ככל שלוקחים אבן חיפוי מלוטשת המראה הוא יותר מודרני.
 

לרוב העיבודים של חיפוי אבן הם מוברשים או מט ולרוב לא מבריקים. הסגנון המודרני הינו הרבה פעמים גוונים הייטקיסטיים כגון אפור ושחור, ולרוב בסגנון המודרני באבן הטבעית קיים ניגודיות בין הריצוף לריהוט למטבח וכיוצא בזאת, כך שמדובר בגוונים חזקים ומנוגדים. הסגנון המודרני כשמו כן הוא היום מאוד אופנתי ובתים המובילים את הסטייליניג מעצבים בסגנון המודרני באבן הטבעית.

ריצוף אבן טבעית  - הכי טבעי במחירים הכי טובים

 

בשיש אריאל תוכל למצוא את עולם האבן הטבעית על כל גווניו, היישר מהיבואן לצרכן, עם מלאים גדולים ובמחירים הטובים ביותר.

ריצוף שיש ואבן טבעית  - הכי טבעי במחירים הכי טובים

 

מהו ריצוף אבן טבעית? ריצוף אבן טבעית הוא אריחים חתוכים ישירות מגושי אבן שנוצרו במשך מיליוני שנים על ידי אמא אדמה לעומת אריחים מעשה ידי אדם שהם הקרמיקות המיוצרים על ידי שילוב של חומרים וכימיקלים שונים כגון אריחי פורצלן או קרמיקה. אריחי אבן היו בשימוש במשך אלפי שנים. הסוגים הנפוצים ביותר של ריצוף אבן טבעית הם שיש, טרוורטין, אבן גיר, גרניט, קוורציט, צפחה ואבן חול. אחד מיתרונותיו הרבים הוא האלגנטיות הנצחית שלו. בתים ומבנים המשתמשים באבן טבעית לא מתיישנים, ואריחי שיש ואבן טבעית מעלים את ערך הבית. ריצוף אבן טבעית משמש בדרך כלל ליצירת תחושת מרחב. זה מושג באמצעות שילוב חלק של אזורים פנימיים וחיצוניים תוך שימוש באותו חומר. תכונותיו הטבעיות מאפשרות לו לתפוס ולהחזיר את האור ליצירת תחושה אוורירית וקלילה. סוגי ריצוף אבן טבעית: המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא ללמוד על הסוגים השונים הזמינים. להלן סקירות מפורטות של הסוגים הטובים ביותר של אריחי אבן טבעית. מאוחר יותר נדון במאפיינים, יתרונות וחסרונות, עלות וניקיון.

1. שיש ריצוף השיש מפורסם במראה הקלאסי שלו של יוקרה, עורקים דרמטיים, מרקם חלק וגימור מבריק. הוא מגיע במגוון רחב של צבעים, אם כי השיש הלבן והאפור הם הפופולריים ביותר. ריצוף אבן טבעית שיש קררה ומשטחים בחדר אמבטיה לבן דמוי ספא גימור מלוטש על אריחי רצפת שיש קררה כמו כן, גדלי אריחי שיש פועלים על כל הטווח מפורמט גדול ועד אריחי פסיפס קטנים. כמעט כל הצורות זמינות גם כן - ריבוע, מלבן, עגול, משולש, משושה. שיש הוא הבחירה המובילה של ריצוף אבן טבעית לחדרי אמבטיה כדי ליצור את המראה והתחושה של ספא. בהתחשב באפשרויות הרבות של אריחי הרצפה, השיש מתאים באופן מושלם כחומר ריצוף ומשטח עבודה עבור בתים רבים. יש לציין שהשיש הוא אבן רכה יותר על בסיס סידן המועדת לשריטות וחריטה ממזונות ומשקאות חומציים שמקהים את הגימור. בפרט, כאשר משתמשים בשיש למשטחי מטבח, הוא עלול לחרוט לעתים קרובות כאשר מוצרים ביתיים חומציים כמו חומץ ומיץ תפוזים באים באופן קבוע במגע עם משטח האבן. מוצרי אמבטיה כמו משחת שיניים וכאלה למטרות קוסמטיות עלולים להכיל חומצה שעלולה לפגוע גם בשיש. עם זאת, פגיעה בשיש, רצפות ומקלחות, היא הרבה פחות שכיחה מאשר במטבח. ריצוף אריחי שיש יכול גם לחרוט, אבל הסיכון נמוך בהרבה, וזה לא נוטה להוות בעיה בחדר האמבטיה או באזורי מגורים אחרים.  תחריט ושריטות פני השטח של שיש או אבן טבעית ניתנים לתיקון ולהברקה באמצעות מוצרי עשה זאת בעצמך כמו מסיר תחריט / אבקת ליטוש שיש. הוא מותקן בדרך כלל בכל אזורי הבית.

2. גרניט כשחושבים על עמידות בלבד, אריחי גרניט עדיפים על כל האחרים וריצוף האבן הטבעי הטוב ביותר למטבחים. מה שהופך אותו לקשה יותר משיש. ריצוף אריחי אבן טבעית גרניט חום בחדר אמבטיה גדול גימור מלוטש על ריצוף אריחי גרניט זה לא ישרט, ייחרט או ייחרך. כתמים אינם מהווים בעיה כאשר הם אטומים, וצבעים כהים יותר אולי אפילו לא צריכים איטום. בנוסף, זה קל לניקוי ומסתיר אבק ולכלוך, כך שלא מורגש צורך לטאטא ולנגב מדי יום. מסיבות אלה, אריחי גרניט הם פנטסטיים לרצפות. במשך עשרות שנים התקינו בעלי בתים משטחי גרניט עבור ביצועים מעולים ותחזוקה מועטה. יתרון נוסף הוא שהרבה יותר צבעים ודפוסים של גרניט זמינים בהשוואה לכל משטח אחר. אם כי, ייתכן שתמצא כמה דפוסים עמוסים מדי עבור רצפות.

3. טרוורטין טרוורטין נוצר על ידי מי מעיינות חמים המבעבעים דרך אבן גיר. האופי והמראה הייחודיים שלו הופכים אותו לאפשרות ריצוף אטרקטיבית. אריחי טרוורטין הם חומר ריצוף אידיאלי עבור חדרי אמבטיה, מקלחונים, מסדרונות, אזורי מגורים וחדרי כביסה. רעיונות לריצוף אבן טבעית: אריחי טרוורטין בפינת אוכל וסלון פתוחים גימור מושחז על רצפת אריחי טרוורטין אבל זכור כי טרוורטין היא אבן אחות לשיש וגם לאבן גיר. שלושתם חולקים בעצם את אותם מאפייני ביצועים ודרישות תחזוקה. הדמיון העיקרי הוא שניתן לשרוט ולחרוט את כל שלוש האבנים (פגיעה בגימור מחומצות וחומרי ניקוי קשים). יש צורך בידע ספציפי של טיפול וניקוי נאותים. לפיכך, טרוורטין יכול לדרוש מעט יותר תחזוקה כרצפת מטבח (שם תחריט הוא הרבה יותר נפוץ) מאשר, למשל, גרניט או משטחים מעשה ידי אדם כמו אריחי פורצלן. טרוורטין מטומטם הוא בחירה פופולרית לסיפונים לבריכה. הצבע החולי שלו משתלב היטב עם סביבת הגן והבריכה. כמו כן, הוא עמיד להחלקה ונשאר מעט קריר יותר ממשטחים אחרים בימים חמים צורבים. זה רצוי גם כחומר ריצוף של שביל הגישה בגלל העמידות שלו ותכונותיו למניעת החלקה. 4. קוורציט קוורציט פופולרי כחומר המשמש לאריחים דקורטיביים ופורניר קיר, אך עלה בטבלאות בשנים האחרונות כחומר למשטחי השיש. זה יכול להיראות הרבה כמו שיש אבל עם העמידות, הביצועים ותחזוקה נמוכה של גרניט. ריצוף אבן אריח קוורציט אפור במטבח גדול גימור מושחז על אריח קוורציט אפור אנשים שמוצאים את הדפוסים העמוסים של גרניט ותחזוקת השיש קצת יותר מדי פונים להשתמש בקוורציט. מקורו של קוורציט כאבן חול לפני שהחום והלחץ הופכים אותו לקוורציט הקשה הרבה יותר. בסולם קשיות Mohs, קוורציט מדורג ב-7. זה קשה או קשה יותר מגרניט. זה ידוע בברק הגבישי שלו, בחום הגבוה, הכימיקל והעמיד בפני שריטות. אזורים בבית או בבניין בהם רואים הרבה תנועה רגלית יכולים להפיק תועלת משמעותית מרצפת קוורציט. האבן גם חשופה היטב לסביבה החיצונית והיא משמשת לעתים קרובות לפטיו. טיפ מקצוען: לפני רכישת "קוורציט", הקפידו לבדוק אותו עם מיץ לימון כדי לוודא שהוא אינו שיש. לפעמים שני סוגי האבנים הללו מתערבבים מכיוון שהם יכולים להיראות כל כך דומים זה לזה. אבל קוורציט הרבה יותר עמיד וקל לטפל בו. קוורציט הוא בחירה מוצקה עבור רצפות פנימיות וחיצוניות כאחד. זה יכול לשמש עבור רצפות פנימיות ללא בעיה בכל אזורי הבית, כולל המטבח. משטחי שולחן, כיורים וסביבה אח הם שימושים נפוצים אחרים.

5. צפחה צפחה הוא עוד אריח נפוץ לרצפה. הוא מאופיין בגרגר העדין שלו ובמרקם השסע הייחודי. אחד היתרונות העיקריים של שימוש באריחי צפחה הוא המראה האטרקטיבי והעמידות שלו. ריצוף אבן טבעית אריחי צפחה צבעוניים גימור שסוע טבעי על רצפת אבן אריחי צפחה אריחי צפחה מגיעים במספר צבעים כמו ירוק, אדום, סגול, שחור וחום ושילובים שונים של אלה. הצבע נקבע לפי סוג וכמות הברזל ושאר החומרים האורגניים שהוא מכיל. נושא אחד שיש לציין הוא שהאיכות, הקשיחות והעמידות של צפחה יכולים להשתנות. חלק מהצפחה קשה מאוד, עמיד בפני נזקים כימיים, שריטות ושבבים. עם זאת, צפחה מסוימת יכולה להיות בדיוק ההפך. כאשר יש צורך בתיקונים, זה כמעט בלתי אפשרי לשחזר את המרקם הטיפוסי של צפחה. לכן כדאי לבדוק את אריחי הצפחה המדויקים שאתם מתכוונים לרכוש כדי להבטיח עמידות טובה. 6. אבן גיר אריחי אבן גיר אינם פופולריים כמו שיש או טרוורטין, אך יפים באותה מידה עם מאפיינים ייחודיים משלו. סלע משקע זה עשוי מסידן פחמתי בצורה של קלציט מינרלי כמו שיש. מכיוון שהוא נוצר במים ימיים רדודים, ניתן לראות בתבנית יצורים מאובנים, אלמוגים, קונכיות ואצות. זה מאוד מגניב! רצפת אבן טבעית אריחי אבן גיר עם מאובני יצור ים מוטבעים יצורי ים מאובנים עתיקים משובצים באריחי אבן גיר אבן גיר ידועה בעמידותה, ולכן היא משמשת כבסיס כביש, נטל מסילת ברזל וצבר בטון. הוא עומד היטב בתנאי הקפאה ושחיקה. אבן גיר תדרוש טיפול ותחזוקה זהה לשיש. יש להתקין אותו במקומות שלא יהיו חשופים יתר על המידה למזונות ומשקאות חומציים. לכן, הימנע ממנו לריצוף מטבח, אבל אריחי אבן גיר לחדר האמבטיה, הסלון, הכניסה או בחוץ עובדים היטב. 7. אבן חול אבן חול היא אבן חמימה ואדמתית המשרה את החוף והמדבר במרקם רכס חולי בצבעים עשירים של אדום, שזוף וחום. אלו הם הצבעים הנפוצים ביותר אך גם ורוד, אפור, זהב, שחור ולבן. אריחי רצפת אבן חול שזופה מאבן טבעית גימור מושחז גס על אריחי רצפת אבן חול לאבן חול יש בדרך כלל דפוס מינימלי ולעתים קרובות היא בצבע אחיד. אבל זה יכול להציג גוונים מנומרים ופסים של צבעים שונים. זהו סלע משקע המורכב בעיקר מסיליקט מוצק, קוורץ, ספטור פלד, חרסית וסחף. אריחי אבן חול הם רכים ונקבוביים יחסית, כך שהם יכולים לשרוט ולהכתים בקלות, אז שקול את היתרונות והחסרונות. זה לא עמיד כמו גרניט, אבל זה עמיד מספיק כדי להחזיק זמן רב. ובכל זאת, המראה ישנה קצת עם בלאי ובליה כאשר הוא מותקן בחוץ.

ריצוף שיש יוקרתי במחיר הטוב ביותר בשיש אריאל

 

סגנון ריצוף שיש היוקרתי הינו השיש הקלאסי ומייצג את המראה האלגנטי והקלאסי, את השיש לריצוף שניתן לראות בארמונות אירופה ואשר הינו השיש בהתגלמותו. את המראה היוקרתי ניתן למצוא בבתי יוקרה ברחבי הארץ והעולם, לרוב הינו מגיע במראה מבריק ולא מט. המראה המבריק של השיש הוא המראה שמשווה לשיש את המראה העשיר והיוקרתי, הברק בחיפוי שיש הוא המוציא לאור של כל הגוונים הגידים והחיים של השיש ורק במראה זה ניתן לקבל את כל מה שיש לשיש להציע. מחפשים ריצוף שיש מחיר ללא תחרות? לפרטים נוספים אודות חיפוי שיש או ריצוף שיש לבית צרו קשר עוד היום

השיש, שנחצב באזורים הרריים ברחבי העולם, היה חומר בנייה פופולרי מאוד במשך אלפי שנים. שיש הינו חומר מוערך בזכות יופיו, הסגנון והאלגנטיות שלו, מייצג את ארמונות המלכים והמלכות במשך מאות שנים, מה שהופך אותו לאופציה יוקרתית ויוקרתית עבור ריצוף שיש פנים. אבל כחומר ריצוף, הוא דורש יותר תחזוקה והוא רגיש יותר לנזקים מאשר אריחי קרמיקה וצורות אחרות של אבן טבעית.

משטחים, רצפות ואריחי קירות. שיש הוא סלע מטמורפי שנוצר כאשר אבן משקע, כמו אבן גיר, השיש הופך לכזה  בחום ולחץ לאבן קשה יותר עם צבע יפה ודוגמאות עורקים. לפעמים מתבלבלים בין שיש לגרניט, אולם גרניט הוא סלע אבן שמקורו במאגמה געשית, לא מסלע משקע שכבות. לגרניט יש בדרך כלל דפוס צבע חלוקי או מנוקד, בעוד לשיש יש בדרך כלל דפוס ורידים גלי.

רצפות שיש הן אלמנט ארכיטקטוני מובחר, והן מתומחרות בהתאם. עם זאת, ניתן למצוא שיש גם במחירים סבירים לגמרי של אבן טבעי. רצפות שיש או אבן טבעית עולות בדרך כלל בין 85 + מע"מ לשמים הם הגבול למטר מרובע עבור חומר בלבד, התקנה תעלה יותר עבור עבודות הדורשות פריסות מסובכות או הרבה חיתוך; עלות העבודה נמוכה יותר אם הפריסה כוללת פריסה פשוטה של ​​אריחים מרובעים או מלבניים.

לאחר ההתקנה, תחזוקה שוטפת של רצפת אריחי שיש היא קלה יחסית; זה דורש את אותו סוג של טאטוא ולח שהיית עושה עם רצפת אריחי קרמיקה. עם זאת, שלא כמו אריחי קרמיקה, השיש הוא נקבובי למדי, ולכן אסור לאפשר למים לשלול ולעמוד על פני השטח. מים עומדים עלולים לחדור לאבן ולשנות את צבעה. לשיש יש pH בצד הבסיס (הבסיסי), בשל מקורו כאבן גיר משקע. משמעות הדבר היא שיכולה להיות לו תגובה כימית בכל פעם שהוא בא במגע עם חומרים חומציים. זה יכול לכלול מגוון רחב של מזונות, רטבים, משקאות ומוצרי ניקוי. למרבה הצער, כתמי שינוי הצבע המגיעים מחומרים אלו הם בדרך כלל קבועים. ניתן למנוע זאת על ידי מריחת סילר חודר כימי, וכן סילר משטחים לאחר ההתקנה. אבל להגנה מיטבית, יש למרוח מחדש את איטום המשטחים מדי כל כמה שנים לפי הוראות יצרן. למרות שמדובר באבן, השיש הוא למעשה חומר רך יחסית שניתן לשרוט, לגרד ולחתוך בתנאים לא נכונים. זה נכון במיוחד אם החומר מלוטש, שכן הפגמים יהיו בולטים יותר במשטח המוצק החלק והשטוח. למרבה הצער, שריטות לא ניתנות לתיקון בקלות מבלי להחליף את החומר הפגום לחלוטין.

היתרון הגדול ביותר של אריחי שיש הוא בכך שהם מעלים באופן מיידי את ערכו של מראה החלל, ומעניקים לו מראה מלכותי שקשה לחקות אותו. שיש טבעי זמין במספר צבעים, ואפילו בתערובות מרהיבות של גוונים, המספקים אפשרויות גמישות למגוון אופציות דקורטיביות. ניתן גם לחתוך אריחים למלבנים, ומשולשים בגדלים משתנים על מנת ליצור מתקני פסיפס מורכבים. מכיוון ששיש טבעי שהוא תוצר של כדור הארץ, כל פיסת אריחי שיש המשמשת בכל קומה היא יחידה במינה; אין עוד כמוהו בשום מקום בעולם. במקרה של שיש טבעי רב צבעוני, הייחודיות הזו יכולה להיות בולטת למדי, עם מאפיינים מובהקים שנוצצים מכל אריח. עם שיש בצבע אחיד יותר, שינויי הצבעים הם הרבה יותר עדינים ומאופקים, אבל הרצפה שלך עדיין תבלוט עם האישיות שלה. בניגוד לרוב האבנים הטבעיות, השיש מסוגל לקבל ליטוש גבוה מאוד, ומשיג מראה חלק כמשי ומנצנץ כאשר הוא מטופל כראוי. מראה זה של תחכום וזוהר מעורר את תחושת האלגנטיות הגבוהה ביותר בחלל.

אריחי הפורצלן מנסים לחקות את מראה השיש הטבעי. יש קרמיקות גרניט פורצלן אשר מגיעות למראה יחסית קרוב. אך המראה והשלל המדהים שיש בשיש לא ניתן לחיקוי. ושיש טבעי תמיד יהיה יותר עשיר ויותר יוקרתי מהחלופה שלו הגרניט פורצלן.

רוב אריחי השיש מיוצרים מאבן גולמית המיובאת מסין, הודו, איראן, טורקיה, איטליה, ספרד, ברזיל, מצרים, פורטוגל ויוון, ולאחר מכן מיוצרים לאריחי רצפה, לוחות משטחים ומוצרים אחרים נמכרים על ידי חברות שיש טבעי מקומיות. חשוב יותר מהמותג המסחרי של החברה הוא סוג השיש שאתם קונים. להלן כמה מסוגי השיש המוכרים יותר המשמשים במקומות מגורים:

שיש קררה: זהו סוג השיש הנפוץ ביותר, שנחצב באזור קררה שבאיטליה. בצבעו, הוא אפרפר-לבן עם עורק אפור רך ונוצה. זהו ללא ספק הסוג הנפוץ ביותר בשימוש ביישומי ריצוף מכיוון שהוא חסכוני למדי. שיש קלקטה: השיש הזה נופל בקצה השני של הספקטרום, כמו היוקרתי והיקר ביותר, הודות לנדירותו. למרות שהוא דומה במראהו לשיש קררה, יש לו דפוסי ורידים כהים ועבים הרבה יותר על רקע לבן בוהק. יש גם וריאציה עם גווני זהב יפים מאוד בווריד. שיש קלקטה מגיע ממחצבות ספציפיות באזור קאררה באיטליה. שיש סטטואריו: גם זה דומה במראהו ל-Carrara, אך יש לו רקע לבן שקוף יותר ועור דרמטי יותר, המעניק לו תחושה יוקרתית יותר. השיש הזה מגיע מאזור קאררה שבאיטליה, אך צפונית לאזור בו נחצבות גולות קאררה וקלאקטה. שיש אמפרדור: סוג זה נחצב בספרד ובטורקיה, ומגיע בגוונים שונים של חום, עם עורקים לא סדירים. שיש קרמה מרפיל: גם מספרד, קרמה מרפיל מגיע במגוון צבעים, כאשר הנפוץ ביותר הוא בז' או צהבהב עם עורקים משתנה בעוצמה. 

bottom of page